Mesajı Okuyun
Old 18-03-2009, 07:36   #1
fozlem

Varsayılan keşfe katılmayan mahkeme heyeti

Kayyum bürosunun davacı olduğu bir ecri misil davasında, taşınmaz kullanılamaz ve metruk bir haldedir. Taşınmaz içinde hayvan leşlerinden tutun yaklaşık 2m boyunca bir incir ağacı dahil herşey var. Çatısı çökmüş, merdivenleri yıkılmak üzere bir yer, içeride müvekkile ait tek bir eşya yok. Mahkeme bu husuta tanıklarımızı dinledikten sonra kayyum bürosuna , taşınmazın kullanıldığını ispat için süre verdi ve kayyum bürosu da yaptıkları tahkikat esnasında taşınmazın depo kullanıldığını iddia eden bir rapor sundu. bunun üzerine hakim tarafından keşif günü verildi.

Keşif esnasında hakim tarafından keşif zaptı imzalandı. Ancak tüm itirazlarımıza rağmen keşif mahalline hakim tarafından girilmeksizin davanın tarafları ile birlikte bilirkişi keşif mahallinde bırakılarak gidildi.

Raporda her ne nasılsa taşınmazın müvekkilin işgalinde olduğu tespiti yapılarak, ecri misil takdir edildi.

Bilirkişi raporuna itiraz edeceğim. Ama pek dikkate alınacağını da zannetmiyorum. İtirazımda mahkeme heyetiinde yer alacağı yeni bir keşif yapılmasını talep ettim.

Sırf davacı bir kamu kurumu diye ve bilirkişinin haksız raporuna dayalı olarak davayı kaybedeceğiz.

Ben şimdi ne yapayım.