Mesajı Okuyun
Old 17-03-2009, 17:19   #1
AVUKAT AYŞE

Varsayılan haciz talebi tarihinden sonraki kamu yararına tahsis yönündeki encümen kararı

herkese iyi çalışmalar diliyorum.Belediye aleyhinde yüklüce miktarlı icra takibi yaptım.Belediyenin bankalardaki hak ve alacaklarının haczini talep ettim.Talebim icra müdüründe beklerken , Belediye'nin avukatı farkediyor ve talebimden 1 gün sonra belediye tarafından bütün bankalardaki hesapları için kamu yararına tahsislidir şeklinde encümen kararı alınmış ve bankalara gönderilmiş.Benim talebimden 3 gün sonra müzekkereler yazıldı ancak banka şubelerince encümen kararı gerekçe gösterilerek haciz iygulanmadığına dair cevaplar verildi.Bu durumda haciz talebinden sonra alınan encümen kararının muvazaalı olduğundan hareketle şikayet yoluna gidebilirmiyim.Bunun mümkün olmaması halinde İdare Mahkemesinde Belediyenin bütün hesaplarının kamuya tahsis edilemeyeceğinden hareketle incümen kararının iptali davasını mı açmalıyım.Ancak bu yol uzun ve yorucu.Nasıl bir yol izlemeliyim.Yargıtay kararları ile birlikte yardımcı olacak akradaşlara teşekkür ediyorum.