Mesajı Okuyun
Old 12-03-2009, 15:54   #8
aslıhan gültekin

Alıntı:
Yazan funda.0633
Sayın aslıhan gültekin ...ben size ilk önce şunu sormak istiyorum..Er olan askerin ölüm şekliyle ilgili askeri birimin hazırladığı bir rapor yok mu dosyada..?Savcının bu konuda takipsizlik kararı yazabilmesi için bununla ilgili bir dayanağının olması lazım..yani ilgili birimin ölüm ile ilgili kaza tespit tutanağının hazırlanması gerekirdi..Tarafsız bir birimin hazırlayacağı kusur tespit tutanağını olmadan savcı kovuşturmaya yer olmadığına dair karar veremez..verse de buna zaten itiraz etmeniz gerekmelidir de...Ayrıca er olan şahıs otopsiye gönderilip gönderilmediği..Gönderildiyse otopsi raporunda ne yazıyo...Gönderilmemişse de Savcının bence ihmalkarlığı sözkonusu..Çünkü ortada şüpheli bir ölüm var.Bu duruma bakarak olayları değerlendirmelisiniz...

Tarafsız bir birimden kasıt nedir acaba? otopsi, Adli tıp tarafından yapılmış, idari tahkikat ise yine asker kişiler tarafından, diğer askerlerin sorgulanması şeklinde yapılmış.

araçta bulunanlardan, terhis olan varsa, bunlar hakkında, adli yargıda yani sivil mahkemelerde dava açılması için suç duyurusunda bulunabiliriz belki diye düşünüyorum. kışlada verilen ifadeler hep birbirinin aynı zaten.

bu konuda fikri olan arkadaşım var mı acaba?

saygılar.