Mesajı Okuyun
Old 02-03-2002, 00:57   #5
yökzade

Arkadaslar Selam
Öncelikle son iki ay içerisinde internet baglantim olmadigi ve internete giremeyecek kadar mesgul oldugum için size bilgi veremedim çok özür dilerim ama önümüzdeki 2 hafta süresiyle sizleri bu konularda bilgilendirmeye çalisacagim.

6. sorunuzun yaniti: Mecburi hizmet borcu bir vergi borcu olmadigi için, pasaport almanizda, yenilenmesinde, yurda giris ve çikista bir problem yaratmaz. Bu konuda içiniz rahat olsun. Üniversiteler gözünüzü korkutmak amaciyla pasaport alamayacaginizi hatta yurt disinda iseniz ABD veya UK ya sizi sikayet edeceklerini dolayisi ile vizelerinizin iptal edilebilecegini dahi söyleyebilirler ( kardesime oldugu gibi ) ama bunlar hepsi göz korkutmak amaci ile söylenen sözler, kafaniza takmayin. Ailenizden biri gidip bu konuyu harhangi bir emniyet müdürlügünden teyit edebilir. Benim kaynaklarim Sakarya ve Istanbul Küçükçekmece Emniyet Müdürlükleri ile konustugum avukatlar. Eger hala bu forumda iseniz bana e-mail atabilir veya varliginizi bu forma atacaginiz ufak bir notla belirtirseniz ben de bu forma yazmaya devam ederim.

13-04-2001 22:51:04