Mesajı Okuyun
Old 16-06-2006, 12:57   #5
Av. UYSAL

Bu konu hakkında artık son kez yanıt verip,daha fazla bi yanıt vermeyi düşünmüyorum.Çünkü benimd emek istediklerim açık ve net biçimde ortada,bunu anlamak istemeyenler kendi bilir...Diğer Hukuk Fakülteleri hakkında tabi ki bilgim var,çnükü kendi üniversitemin Hukuk fakültesini seçerken tabi ki bilinçli bir öğrenci olarak diğerlerinide araştırdım ve bu Hukuk Fakültelerine giden birçok arkadaşım var.Heralde bir iddaa oratya atarken bazıları gibi konuşmak için konuşmuyorum.Birşeyi bilmesem neden böyle birşey belirteyim..Ben ne fakülteler biliyorum ki dedesi,babası geldiğinde öğrenciyi geçirttiren...Diğer bir konuda tabi ki öğrencide iş biter,benim derdim KALİTELİ yada KALİTESİZ die fakülteleri yargılamak ya da değerlendirmek değildir kiii böyle bir değerlendirmeyede haddimin olmadığının farkındayım.Benim demek istediğim madem hepimiz Hukuku bi şekilde öğrenmeye çalışıyoruz,o zaman bu durumda Eşitsizlik değil mi...Orada birisinin yardımı ile 3-5 sene önce avukat diye nitelendirilen insanlar olurken ben böyle bir sınava tabi tutulacam.Madem eşitlik var;o zaman bunu görelim...Bu arada ek olarak;o avukatların kazanılmış hakkıdır diyorsunuz...Eğer bu hak bu kadar geçerli bir haksa neden bizim Üniversitede Kazanılmış hakkımız olan bütünlemeler kalktı...(Tabi ki bu benim problemim,ancak gördüğünüz gibi kazanılmış haklar pek de önemsenmediğini henüz öğrenci olmama rağmen görmekteyim.O yüzden açıkçası kazanılmış haklardır savı bana pek de inandırıcı gelmiyor)...