Mesajı Okuyun
Old 18-02-2009, 18:56   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Günar
Avukatlık mesleği gerçekten çok kutsal bir meslek.Beş yıl boyunca severek yaptığım mesleğe yine mesleğin koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle veda etmeye hazırlanıyorum.Bu vedaya mecbur hissettiğimde kendimi canım yandı.Kabullendim şimdi ne yapabilirim diye düşünüyorum.21000 sicilli noterlik belgem var noter odasına gittim.3. sınıftan başlarsınız ama 4-5 sene cepten yersiniz dediler.Buda hayal oldu.KPPSS yolları göründü galiba.
Hukuksal bir sohbetten çok dert yanmaya döndü.Ben başaramadım sizlere başarılar vede başaraılarınızın devamını dilerim.

Kararınıza saygı göstermemiz gerekir. Fakat yine de içimiz rahat etmiyor.

Şöyle düşünelim: Siz avukatlık mesleğini kendi rızanızla bırakmıyor olun ve Allah korusun "mesleğinizi hukuken kaybetmek" zorunda olduğunuzu gözünüzün önüne getirin. Yani birileri sizin elinizden bu yetkinizi alıyor olsun!

Ne kadar sarsılacaksınız, bir hissedin!

Şu an sizde mesleği bir anlık kızgınlıkla bırakmanın rahatlığı var.

Unutmayın bırakılan şey ya kaybolur, ya unutulur ya da yel alır-sel alır gider... Döndüğünüzde onu yerinde bulamayabilirsiniz.

İyi kötü bir mesleğimiz var. Kıymetini bilmeliyiz. Mesleği bırakmak bir lükstür. Hele ki Türkiye gibi bir ülkede Avukatlık mesleğini elininizin tersiyle itmeniz yüzbinkere lükstür.

Umarım bu hatadan döner ve işinize dört elle sarılırsınız. Siz bu mesleği bırakacak kadar lüks içinde misiniz?