Mesajı Okuyun
Old 17-02-2009, 22:33   #8
duyurucu1

Varsayılan Sen başarısız değildin

Sevgili Avukat Günar hemşehrim,

"Ben başaramadım dilerim siz başarırsınız "demişsin.Katılmıyorum.Sen sadece para kazanamadın.Para kazanmak başarmak değildir.Para kazanmanın yolu avukat olmaktan geçmez.Para kazanmanın kuralları vardır.Sen-ben o kurallara göre hareket edemeyiz.O zamanda aç bilaç gezeler dururuz.

Haberin var mı geçen hafta bir avukatın ofisine borcundan dolayı hacze gidildi.Laptop bilgisayarı ve koltukları haczedildi.Şimdi söyle bakalım bana bu genç arkadaşımda mı başarısız?Hayır!Bin kere Hayır!Bu ve sürekli avukatlık mesleğini işgal eden bu genç arkadaşlarım başarısız değil!Sadece para kazanamıyorlar.Her sene Mersin barosuna kaç genç arkadaşım katılıyor biliyor musun?Bu katılıma bağlı olarak da senin benim cebimden paralar bu genç arkadaşlarımın cebine giriyor.Bu kaçınılmaz.Genç arkdaşlarımın rayici düşürmeleri onların suçu değil.Bu "akın var avukatlığa akın!Avukatlığı zaptedeceğiz avukatlığın zaptı yakın!"felsefesinin ve uygulamasının bir sonucudur.

Avukatlığı bırakma,bireysel kararına saygı duyuyorum..Unutma sen başarısız değildin.Sadece sen para kazanamadın.Ben de kazanmıyorum.Ama ben başarılıyım.Üstelik bende para kazanma yeteneği de yok.

Ne olursa olsun karamsarlığa düşme.

Selam ve sevgiyle kal.