Mesajı Okuyun
Old 17-02-2009, 16:57   #1
hukukcu1985

Varsayılan Ücretin ödenmemesi sebebiyle Vekillikten çekilme

Kendisinin saygın bir meslek mensubu olduğunu her fırsatta ifade eden müvekkilim bir arkadaşım vasıtasıyla hukuki yardım almak amacıyla büroma geldi.Mesleğimin başında olmam ve henüz ücreti bile doğru düzgün söyleyemediğim dönemde olduğundan, sadece baromuzun bu tip davalarda uygulamış olduğu tarifeyi göstererek kendisine biraz daha uygun bir ücretle davasına bakabileceğimi ilettim.Ancak dediğim gibi acemilik döneminde olduğumdan yazılı bir sözleşme yapmadık.Aradan 7 ay kadar süre geçti ve vekalet ile birlikte sadece masrafı bıraktı.Davası açıldı,6 duruşması yapıldı,keşfine gidildi ama müvekkilden ücrete ilşkin bir açıklama yapılmadı.Kendisiyle davanın seyrine yönelik hep mail yoluyla görüştüğümüzden ötürü yine bu hususu kendisine mail atarak bildirdim.Önceleri maili almadım, şehirdışındayım ben size sonra döneyim vs derken hep bahanelerle oyaladı.Bana başlangıçta masraflar için vermiş olduğu parada kuruşu kuruşuna davasına harcandı.Yani ben bu işten tek kuruş bile almadım.En son yine mail yoluyla 3 gün içinde cevap vermediğiniz takdirde vekilliğinizden çekileceğim diye açıkca yazdım.Buna rağmen bana dönemeyen ve arkadaşlarımı araya sokarak beni çok cüzi (200 TL ) ücret almaya ikna etmeye çalışan müvekkil yarınki duruşmanın olduğunu bildiği halde bana mesaj atmış ve duruşmaya girmeme gerek kalmadığını,artık vekili olmadığını bildirmiş.
Yarın bu dosyanın duruşması var ve beni bir hayli Yoran (her hafta aynı şeyleri anlatmak zorunda olduğum ve saatlerce telefon konuşmaları,duruşmalar,keşif vs)müvekkilime karşı sizce en iyi yol nedir? Bunu bir gurur meselesi yaptım ve sonuna kadar da direneceğim