Mesajı Okuyun
Old 14-02-2009, 16:10   #4
m_argun

Alıntı:
Yazan miss_lawyer
bu durum açıkça tespit edildiğine göre

Açıkça nasıl tespit edilmiş onu anlayamadım. Eczacı "benim o ilaç benden alınan ilaç değildir." dediği zaman tarihi geçik olan ilacı onadn aldığınızı nasıl ispat edeceksiniz. Ceza davasından beraat eder.

Hukuk davasında ise ispat yükü zaten sizde, ondan aldığınız ilacın tarihi geçmiş ilaç olduğunu nasıl ispat edeceksiniz. "Eczacı benim sattığım ilaç bu değil, benimkisi son kullanma tarihi geçmemiş olan ilaçtır. Davaya konu ilaçla benim sattığım ilaçla bu ilaç değiştirilmiş. Benden haksız yere tazminat talep etmeye çalışıyorlar" dediği zaman davayı nasıl kazanacaksınız.

Şahitle ispat edemezsiniz, çünkü ilaç, ilaç alınıp çocuk rahatsızlandıktan günler sonra incelenmiş ve günü geçik olduğu o zaman anlaşılmış. Yok eğer ilaç alındığı tarihten incelendiği tarihe kadar başında bekleyen birisi varsa o zaman onun şehadeti kabuledilir.

Alıntı:
Yazan Av.Kanbalı
Muhtemel bir ceza davasında zarar ve ziyan talep edebilirsiniz

Edemezsiniz efendim. Zira yeni kanun dönemiyle birlikte ceza mahkemesi tazminata hükmedemez, ceza mahkemesinde hükmedilecek tek tazminat Haksız Koruma Tedbirleri nedeniyle hükmedilecek tazminattır.

Müvekkilinizin birde iftiradan yargılanmak zorunda kalması dileğimle.