Mesajı Okuyun
Old 30-01-2009, 13:36   #5
avukat zeynep

Değerli meslekdaşlarım,
Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum.x ve y 175.000 ytl ye imza attıklarını bilmediklerini söylüyorlar.Bankanın parayı kredi borçlusuna değil, 3.kişilere vermesi kusur değil midir? Krediyi x e kullandırıyor fakat kredi meblağını 3. bir şahsa veriyor. Yani aslında 3. şahsa kredi kullandırmış oluyor. Olayı x ağzından aynen aktarayım;cocuklara düğün için kredi alacaktık. Patronlardan maaş bordrosu istediğimde biz sana bu krediyi alırız dendi. 10.000 kredi çekecektik."Bizim bir dairemiz var, çoğunu ödedik, azı kaldı ama üzerimize almak istemiyoruz, bu daireyi senin üzerine yapalım" dendi.Kabul ettim.(kredi olayından bağımsız olarak konuşulmuş) tapu üzerime geçtikten 2 gün sonra maaş bordrolarınız kurtarmıyor, daireye bakacaklar dendi. (patronlarca) Eksper geldi, beni işyerimden aldı, yazdı çizdi, "işyerinden sana döneceğiz "dedi.3-4 gün sonra bankaya gittik. Kredi başvurusuyla ilgili gösterilen yerleri imzaladık. Fakat parayı onlar aldı. 36.000 ytl yi dairenin devirden önceki malikine yatırdılar. İşyerine gidince paranı vereceğiz, orada hesaplaşacağız,dediler. İşyerine gidince de sadece 3.000-ytl.verdiler.Biz dairenin üzerine kredi aldık dediler."
Daireyi daha sonra travestiler kullanmaya başlamış. Hileli kısım banka müdürününce çekilen miktarın bu 3. kişilere verildiğinin bilinmesi, zaten bu patronlar banka müdürüne para verdiklerini de söylemişler.
Takibe konu miktar 80.000 ytl. zaten. Neden 80.000, ödenmiş de mi böyle olmuş, banka mı takdir etmiş bilmiyorum. Ama x in bu parayı almadığına dair beyanına güveniyorum. Burada hile, x in bankadan tüketici kredisi aldığını ve 10.000 ytl aldığını zannnetmesi, faka ev kredisi alınması, kredinin 3. kişilere verilmesi, bankanın ve patronların da bunu bilmesi.