Mesajı Okuyun
Old 24-01-2009, 13:01   #1
huhuksever

Varsayılan Lütfen Yardım Edin..Çalışmayan Eş Nafaka Öder Mi?

mrb ben 3 yıllık evliyim ve 9 şubatta ilk mahkemem var. eşimle şiddetli geçizmsizlik, eşimin çok sorumsuz olması eve bakmamasi ve bir kere de şiddet olayından dolayı ayrılıyoruz. zaten bu zamana kadar da kayınpederim sayesinde ayakta durmuştuk. ben şuan ailemin yanında kalıyorum ve çalışmıyorum. mahkemede çocuk için nafaka isteyeceğim ancak eşim çalışmıyor ve üzerine de kayıtlı hiçbirşeyi yok ancak babasının maddi durumu iyi..bu durumda nafaka alabilirmiyim yoksa çocuğu babasına vermek zorunda kalacagım babamın da maddi durumu iyi değil çünkü, ve bunu da yapmak hiç istemiyorum çünkü çocuğum daha 1.5 yaşında

ayrıca evliliğimiz süresince düğünde bana takılan tüm takıları alıp harcadı üstelik eve de harcamadı ortada hiç birşey yok.. bunun içinde ayrı bir dava mı açmam lazım bu takılar için.. takıları zevki için harcadığını annemi babamı komşuları şahit göstererek kanıtlamam yeterli olurmu?

son olarak, boşanma davası acılacak zaman ben kendim için değil ama çocuğum için nafaka istiyorum diye bir kagıt imzalamıştım bu kağıt da kayınpederimde. boşanma dilekçesi olarak mahkemeye vereceğini söylemişti. bu imzaladığım şey, benim mahkemede düğün takılarını da istiyorum dememe engel olur mu?

şimdiden teşekkür ediyorum..

saygılarımla..