Mesajı Okuyun
Old 23-01-2009, 14:06   #1
Konuk

Varsayılan Anneniz yaşında bir insanım, zor durumdayım yardım edin lütfen.

Merhaba umarım sorunuma bir çözüm bulabilirim.Ben 52 yaşındayım, ilkokul mezunuyum ve nereye kime danışacağımı bilmiyorum.3 çocugum var 2 si evli biri okuyor.Eşim 60 yaşında, 35 yıldır evliyiz.Ancak artık boşanma kararı aldık.Ancak ben evhanımıyım, bir gelirim yok, eşimin bankada 80.000 tlsi var,para onun üzerine bir hesapta, birde oturdugumuz evimiz var, ama kredisi bitmedi daha 20.000 tl borcumuz var oduyoruz.Ev de oglumun üzerine tapulu.Eşim ssk dan emekli maaşı alıyor aynı zamanda özel bir şirkette çalışıyor 3500 tl maaşı var.Ama belgelenebilirmi bilmiyorum.
Şimdi ben boşandıktan sonra magdur olmak ıstemıyorum bu sebepten ne yapmam gerekiyor.Boşanma davasını benmi açmalıyım yoksa o mu açmalı? Yada farkedermi? Bir arkadaşım bana "siz boşanınca herşey ortak paylaşılmıycak, bu yeni evliliklerde geçerli" dedi.Doğrumu? Ben herşeyin yarısını istiyorum, sanırım buna hakkım var 35 yıldır ona hizmet ediyorum.Bir de "Evlilikte Yıpranma Payı" diye birşey varmış, nedir? ben faydalanabilirmiyim? Bana ya evi (kredi borcunu odedkten sonra tabi) yada bankadaki parayı versın, ve maaşının yarısını nafaka olarak versin istiyorum.(600 ssk +3500 ozel sektor =4000\2= 2000 tl)İşten ayrılırsa yeni işe girerse ordan para alabilirmiyim? Emekli maaşının yarısını ben nasıl alacagım omu her ay bana ödeyecek? Her ay o parayı bana ödemezse ne yapmam gerekiyor? Herşeyi yarı yarıya paylaşarak bu evliliği bitirmek istiyorum.Kanunen bu mümkünmü? Bunun için ne yapmam gerekiyor? Daha doğrusu benim birşey yapmama gerek varmı? Herşeyi avukatımmı halledecek? Eşim bana mahkeme ne karar verirse uyarım diyor, acaba benim bilmediğim birşeyi mi biliyor da boyle kesın konusuyor anlayamadım.Lütfen bana yardımcı olun, ben de sizin anneniz yaşında, işi, geliri olmayan bir insanım ve sizin bilgi ve yönlendirmelerinize ihtiyacım var, umarım sorularıma cevap verebilirsiniz, şimdiden teşekkür ederim.