Mesajı Okuyun
Old 22-01-2009, 14:02   #3
DURU25

Alıntı:
Yazan Avguler
Mrb meslektaşlarım...görüşlerinizi almak istediğim konu iş mahkemeleri tarafından seçilen avukat bilirkişiler hakkında.. sizlerinde bildiği gibi iş mahkemesi işçi alacaklarına ilişkin dosya incelemesi ve hesabı için avukat bilirkişiler seçiyolar. sonuçta sayın hakimden ve taraf vekillerinden meslek ve eğitim fazlasına sahip olmayan av.bilirkişinin bu yönüne ilişkin yapılan itirazlar ne sonuç doğurur?

Sayın meslektaşım,

Aynı dertten ben de muzdaribim,herşeyden önce iş mahkemelerinde yoğun bir şekilde davaları olan ve sık sık karşı karşıya geldiğimiz meslektaşlarımızın bilirkişi olarak atanmasına karşıyım. Başımdan geçen bir kaç tatsız tecrübe, malesef bende bilirkişinin objektifliği yönünde soru işaretleri oluşmasına sebep oldu. Bu durumda bilirkişi seçimi sırasında mahkemede itirazlarımı sundum ve hakim tarafından dikkate alındı,üniversiteden iş hukuku konusunda uzman bir öğretim üyesine dosyam gönderildi. Gayet sağlıklı bir rapor alındı. Artık bilişkişi atamasında üniversiteden birirni talep edeiyorum,size de tavsiye ederim.İyi çalışmalar.