Mesajı Okuyun
Old 06-01-2009, 16:04   #1
tema

Varsayılan istirdat Davasında %40 Kötüniyet Tazminatı Alabilirmiyiz....

haksız ve kötüniyetli açılmış olan teminat sendine dayalı icra takibinin yarattığı haciz baskısı altında kefil olan müvekkil kredi sözleşmesinden doğan borcu,ilgimizin olmadığı 10.000 YTL fazlasıyla alacaklı bankaya ödemek zorunda kaldı,eğer ödeme yapmasaydık teminat olduğunu ispat edemediğimiz senede dayalı takipten dolayı 70.000 YTL haciz uygulanacaktı şimdi 45.000 YTL ödeyerek icra dosyasından ibraname aldıkartık korkmuyoruz, bankanın alacaklı olduğu miktar ise 35.000 YTL kadardı bizden fazlaca aldığı 10.000 YTL için istirdat davası açacaz ama ben %40 ödettirmek istiyorum bankaya çünkü açtığı teminat senetli icra takibi haaksızdı ve kötüniyetliydi ödettirdiği fazlaca 10.000 YTL (asıl borçlunun sülalesinin kredi kartı borcu ,takip masrafları vs.. tamamen kötüniyet var kefilin kefil olmadığı miktarlar ödettirildi 70.000 ytli lik haciz yaparız tehdidiyle ödettirdi)
istirdast davası bana yeterli gelmiyor takibin tamamı üzerinden menfi tespit açmaya teredütüm var çünkü ödeme yapılmış artık ibra bile edilmişiz hem ödeme sonrasında açılmaz hem de hukuki yarar yokluğu der bir de karşı vekalet ücreti vs çıkar ...menfi tespitte istenebilen %40 ın istirdatta hiçmi bir yolu yok ....