Mesajı Okuyun
Old 06-01-2009, 00:52   #572
sword_can

Ben de tam olarak netlerime bakmadım ama herhalde barajı kılpayı geçerim.Tabii ki kodlama hatası falan olmazsa.Çünkü bir daha dönemedim cevaplarımı kontrol etmeye. Sınava sadece "Justice"ten hazırlandım.Yani ders kitaplarına falan hemen hemen hiç bakmadım.Ders çalışmayı pek sevmediğimden konu anlatımlı kitaplara bakmadım Anayasa, Ceza Hukuku ve CMK'yı kanundan okudum. Justice'in bir zararı oldu bana. Kitabı Ticaret Hukuku hariç 2 defa bitirdim. Çok soru çözünce (aynı soruları tekrar tekrar çözdüm.) hızlı çözme alışkanlığı oldu. Sınavda yavaş çözeceğim diye şartlandım ama alışkanlık ağır bastı. Yani soruları hızlı okudum. Bu da basit hataları da beraberinde getirdi. Mesela İdari Yargılamadaki Hmuk'un uygulanacağı husular( keşif, bilirkişi) sorusunu uygulanmayacak husus olarak okumuşum. Daha ilk yarım saatte, birkaç boş soru dahil, 60. soruya gelmiştim. Beni en çok yakan dersler de Medeni Usul İle İcra-İflas oldu. Her iki dersten toplam 8-10 civarında yanlışım vardı. Anayasa, İdare, İdari Yargı derslerinde 3 yanlım vardı baktğım kadarıyla. Ceza Genel'in tamamı doğruydu. Ceza Özel ve Cmk'da 2'şer yanlış vardı. Tüm bunlara rağmen mülakata çağrılmayı bekliyorum. Başta belirttiğim gibi kodlama hatası yapmamışsam... Hayırlısı olsun...