Mesajı Okuyun
Old 05-01-2009, 21:51   #1
obaykan

Varsayılan yurtdışı icra takibi ve haciz

Daha önce açılan böyle konu başlıkları gördüm fakat genel anlamda nafaka alacağı üzerine konuşulmuş o sebeple yeni bir konu başlığı açma gereği duydum.

Olay şu şekilde müvekkilim ukrayna vatandaşı varlıklı birine 300.000YTL veriyor ve karşılığında imzalı şirket kaşeli borçlu olduğuna dair bir yazı alıyor.Bunu icraya koymak istiyor.Borçlu ukrayna vatandaşı ve ukrayna da varlıklı biri fakat türkiyede ne bir ikametgahı ne de bir malvarlığı var.Ukraynaya giderek orada bu işi koşturmak istemiyor ve türkiyeden icrayla ilgili prosedürlerin takip edilmesini istiyor.Şimdi sormak istediğim olay şu :

Farzedelim icra takibini yaptım ve ödeme emrini rusçaya çevirtip ukraynadaki adresine yolladım.Bu süreçte nelerle karşılaşabilirim?

Olaki tebligat gitti ve 7 günlük sürede itiraz etmedi) takip kesinleşti,ukrayna bu icra takibini tanır mı?Tanıtmak için ne yapmalı?

Farzedelim tanıttım ve haciz yapmak istiyorum,burdaki icra dairesinden haciz talimat alarak kiev icra dairesine götürsem bana bu ne demezler mi)

Beni bilgilendiricek meslektaşlarıma şimdiden teşekkürler