Mesajı Okuyun
Old 29-12-2008, 18:42   #6
holiganist

Konuyu ikili bir tartışmaya çekmek istemiyorum ve fikrinize saygı duyuyorum.Hukukçu olarak değil öğrenci gözünden bakıyorum bu olaya.İnsanın olduğu her yerde hata söz konusu olur derler.Anayasa mahkemesi de kendi kendine çalışan teknik bir makine değil insanlardan oluşan bir kurumdur.Tek üstün noktası hiç bir kararının yanlıştır diye eleştirilememesidir.Çünkü bu kurumu denetleyen bir kurum daha yoktur.Sizin mantığınıza ve öğretiye göre yüksek mahkemenin kararları tartışılmazdır. Ben oldum olası bu kuralı bir türlü benimseyemedim.Ne yani bu kurumun bugüne kadar verdiği her karar kusursuz doğrudur diyebiliyor muyuz? Bu yüce insanlar hiç mi yanlış karar vermedi? Anayasa değişikliklerini esastan incelerken, gerekçesi açıklanmadan karar beyan edilirken bağlı olduğu Anayasayı hiç mi delmedi? Kaldı ki bize bu kurumu Anayasanın bekçisi olarak öğrettiler.Biz de olması gereken budur diye güven duyduk ama benim güvenimi zedeliyorlarsa ve bana bu cümleleri yazdırıyorlarsa bu benim sorunum değil artık.70 milyon nüfusun başındaki en büyük yargı organı ol ama bir düzine insanla bir düzeni sağlayama Son günlerdeki olaylardan sonra bana mitolojilerdeki 7 başlı ejderhaları anımsatıyor.Olanları görmezden gelerek size benzer düşüncelerimi beyan etmek isterdim.

Saygılar