Mesajı Okuyun
Old 27-12-2008, 14:40   #1
Konuk

Soru ölüm tehtidi, çocuk kaçırma tehtidi

4 yıllık evliyim. 1 ay önce boşanma davası açtım,2 ay sonraya duruşma tarihi verildi. 2 yaşında ki kız çocuğumla birlikte babamın yanına sığındım.bu arada kızım babasını görsün diye babamın evinde babam ve annemin nezaretinde çocuğumun babası ile 1 saat vakit geçirmesine müsaade ettim.bu görüşmenin sonunda bir anda çocuğu alıp kaçırdı.10 gün boyunca çocuğumu göremedim ve mahkeme bitene kadar çocuğu göstermeyeceklerini,mahkemeye gelmeyerek mahkemeyi uzatacaklarını söylediler.çocuğun yaşı göze alınarak ilk duruşmadan önce ara karar ile çocuğun velayeti anne olarak bana verildi.babaya ay içinde 2 haftasonu 6 şer saat görme hakkı tanındı.çocuğumu bu şekilde geri aldm.bu durum eşimin hoşuna gitmedi, ben de şiddete başvurmasının önüne geeçmek için biri bayram da olmak üzere 2 defa 1 gece kalması şartı ile kızımı babasına verdim.yalnız 2. kez bana çocuğu teslim edrken iş çıkışına getirmesini söyledim(bir kamu kurumunda çalışıyorm). çocuğu teslim alırken babam yanımdaydı ve birden bana ve babama bağırmaya, çocuğu her hafta 2 gece alacağına ,benim getirip götürmemi istediğini söyleyerek rezalet çıkardı ve o sırada bana zarar vermesini önlemek için babam araya girdi babmı 2 kişi dövmeye başladı.çevredekilerin araya girmesi ile bunlar gittiler.bir adli sağlık raporu ile (babam için)emniyete başvurduk.olay esnasında ve olaydan sonra da telefon ile tehdit edildimbeni öldürmekle , aileme zara vermekle tehtid ediliyorum.şu anda işe gidiş gelişlerim ve iş dışı yaşantımda nasıl güvence içinde olbilirim?bu kişi tarafından yine bir zarar görürsem, ve şahidim olmazsa bu durumda ne yapabilirm?