Mesajı Okuyun
Old 26-12-2008, 19:48   #3
Av.Can

Sayın Yargıcım soruyu sormama vesile olan bir meslektaşımın başına gelen olaydır. Giresun da bir davada şikayetten vazgeçen meslektaşım vazgeçildiğinden temyiz hakkının bulunmadığı düşüncesiyle kararı temyiz etmiyor. Müvekkili karşı tarafla anlaştı bu avukat vs. gibi saçma gerekçelerle meslektaşımı(artık müvekkilim oldu) kararı temyiz etmediği için şikayet ediyor. Oysa ki duruşmada kendisi şikayetimden vazgeçtim demiş. Suç Re'sen kovuşturulduğundan dava sanıkların beraatleri ile sonuçlanmış. C. Savcımız ise ne olursa olsun temyiz etmek avukatın görevidir düşüncesiyle görevi ihmalden kararı temyiz etmeyen avukata dava açıyor. Sanık ismini vs vermek istemiyorum. Önümüzdeki günlerde bu avukat arkadaşımızın sanık vekili olarak duruşmaya gireceğim. İlk celsede beraat edeceğini düşünüyorum. Ancak bilmediğim bir uygulamamı gelişti diye yine de bu soruyu sormak zorunda kaldım. Bu tip davalar emin olduğumuz hukuki konularda bile biz avukatları yanlış da olsa tedbirli davranmaya itiyor. Açıklamanız için teşekkürler.