Mesajı Okuyun
Old 16-12-2008, 13:09   #25
uSaRe01

Maalesef ülkemiz insanlarının --özellikle ülkeyi imar ve ihya ile memur kişilerin-- ileri görüşlülüğü konusundaki sıkıntılarımız artarak devam etmekte. Bu asansör meselesi devede kulak aslında.. Ülkemizde önce şehir kurulur, alt yapı sonradan , bina yapılır kullanım şartları sonradan , kanun yapılır uygulama cihetinden alt yapısı sonradan düşünülür. buna benzer örneklerimiz çoktur. O asansörleri ayıran düşünce de böyle... Avukatın hakim, savcı ile eşitliğini zihninde yerleştiremediğindendir ki hakim ve savcılara kart tesis eder iken avukatları es geçmiştir. Halbu ki barodan ricacı olsa, yahut baronun haberi olunca müdahil olsa en azından baroya kayıtlı avukatlara da kart tahsisi yapılsa (kart ücreti avukattan alınarak gelir de elde edilirdi halbu ki ) tebrik edilmeyi hak ederlerdi. benim düşüncem tüm ülkedeki adliyelerin girişlerine- Adana adliyesinde olduğu gibi-- yerleştirilecek kartlı geçiş sistemi ile hakim, savcı ve avukatın girişlerdeki rezilliği çekmeden ülkenin herhangi bir yerindeki adliyeye hesap ve kimlik sorulmaksızın geçişine imkan verilmesi gerektiğidir amma, bu ekonomik sıkıntıda ve icraya memur şahısların ileriyi görmedeki ısrarcı eksikliğinde biraz hayal gibi geliyor bu düşünce.. Ama neden olmasın... Biraz karıştırdım meseleyi ama yazamadan da edemedim. sürç-ü lisan ettik ise affola.
Vesselam.....