Mesajı Okuyun
Old 10-12-2008, 01:21   #1
Konuk

Varsayılan Orada Bİrİ Var Mi?

merhaba,sitenize bir kaç dakika önce üye oldum,durumumla ilgili bilgi ararken..20 yıllık evliyim,eşimden ayrılma kararı aldım.oda bu ayrılık kararını onayladı ve anlaşma protokolu hazırlayıp bu işi bitirelım dedı..sormak istediğim şu;
1- evler ve arabalarınnın hala borcu devam etmekte,(kredileri benım şirketim adına)
2-5yıldır adıma acılan ve benim idaresını yaptıgım şirketımın,çok yüksek gelırlere ulastıgında kendı adına actıgı şirkete (şahıs şirketı vergısı çok,lmt şirket kuralım diyerek)benim hiç bir ortaklıgım olmadan.tamamen güvene dayanaraktan üzerine geçirmesi
3-adıma alınan şirket arabalarınında kendi şirketine satışı yapılması(güvene dayanarak)ve buna benzer bir kaç olayda art niyet hissettim.sonra beni işyerınden sogutarak uzaklaştırdı..fakat ona göre bunlar iş akışı için gerekli tedbirlerdi artnıyet yoktu...ve şu an sona geldik ve ayrılık kararı aldık..ondan bır ev ,arabalardan biri ve aylık geçımımı saglayacak kadar da nafaka talebınde bulundum kabul etti..bunların üzerindeki borçları da ödeyeceğinide tahahut ederekten..fakat şirketım sırasında ödenmemiş bir takım yasal borçlarım taksıde bölunmüştü,ayrılık olursa bu borclar bana mı kalacak..şirkete aıt,telefon,kredi kartı borçları vs..adıma olan şirkete kapanma vermeden işi kendi kurdugu yeni şirkete aktardı..borçlar bende,sorunsuz kazanc onda..off napcağımı şasırdım..ev araba ve aylık gelır dışında ne varsa alsın gözüm yok..20 yılda edindiğim bütün değerlerimi,emeklerimi,güvenimi kaybettim,bunun para ile karşılığı yok..
kısaca,eşlerden biri,diğeri adına yapılmış borçları anlaşmalı olarak üstlenebilir mi?yada boşanma sürecinde ödeyeceğini söz verdiği borçları ödemesse ne olur?umarım düzgün ıfade edebilmişimdir,bu işten en az zararla nasıl kurtulurum ,yardım edermisiniz