Mesajı Okuyun
Old 07-12-2008, 02:20   #17
ebrus

Sayın Nur Deniz anladığım kadarıyla Avukat değilsiniz. Medeni biri olarak fikirlerinize saygı duymakla birlikte mesleğimizde yaşadığımız sıkıntılarla ilgili olarak özellikle de haciz esnasında maruz kaldığımız saldırılarla ilgili olarak bence 'önlemini alın' şeklinde yorumlar yapmamalısınız. Benim Adanada gencecik arkadaşım ve icra müdürü yanlarında polis olduğu halde vurularak öldürüldü. Ben Jandarmaların ortasında saldırıya maruz kaldım. Bu işler uzaktan yorum yapılabilecek kadar kolay değil ve basite indirgenemez. Ayrıca hen ne olursa olsun elbette adalet dağıtan insanlar olarak hakim ve savcılar korunmalıdır. Aksi düşünülemez. Ama sormak istiyorum yani bir kendisiyle aynı fakülteyi bitirmiş hukuka ve adalete hizmet eden bir avukatın aynı asansördeki hakime ne gibi maddi, fiziki ve manevi zararı var? Yani hakimlerle aynı asansöre binilince itibarımı sarsılıyor? Orası duruşma salonundaki kürsü değil ki yanına yaklaşamayalım. Biz onlarla aynı sıralardan geldik sadece farklı bir meslek seçtik. Bana göre bunun mantıklı bir açıklaması yok! Ayrımcılığın ve önyargının vede bize saygı duymadıklarının açık göstergesidir. Mesleki tecrübe kısmı farklı bir konudur. Bilgisel ve tecrübeye dayanan başarılarınızla ilgilidir meslekteki yıllarınız. Ama bu açıdan bakılırsa mesleğe yeni başlayan ve gayrimenkulün aynına ilişkin bir davada tapu kaydına tedbir konulması talebini dahi anlamayan yada sebepsiz yere reddeden bir hakimle meslekte 10 yıla yakındır bir tecrübeye sahip olarak kıyaslanırsam kenidimi üstün görürüm eğer mesele hakimlerin üstünlüğü ise!!!. Adalet dağıtılırken her birinin birbirine ihtiyacı olan bu üç meslek birbirine daha üstün değildir olamaz da. Devletin ben hakimimi daha ayrıcalıklı korurum demek hakkı da olamaz. Adliyelerde ki kırtasiye, bahşiş vs. gib kavramlara gelince. Bu sitedeki ve Türkiyenin hangi ilinde olursa olsun hiçbir avukatın adliye masraflarını!! kırtasiye masraflarını karşılamaktan çok memnun olduğuna yada hakkını helal ettiğine zaten inanmıyorum. Meta zori üzerimize yıkılan ve adeta işinizi yapmayız tehdidi ile zorla bize yükletilen sıkıntılardır bunlar. Ancak biz adalet sisteminin maddi, manevi bu kadar sıkıntısını sinemize çekerken bir asnasörü bize çok gören zihniyetin de akıl karı hiçbir açıklaması yoktur bence. Olamaz da!!