Mesajı Okuyun
Old 03-12-2008, 14:52   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avukat152
Benim de bu konuyla ilgili bir sorum olacak. Müvekkilimin kiracısı sözleşmeyi süresinden önce sona erdirmek isteyerek mecuru boşaltmış. Anahtarı müvekkilime teslim etmek istemişse de müvekkilimin kabul etmemesi üzerine kendisi ve iki tanığın imzasıyla bir teslim tesellüm tutanağı düzenlemişlerdir. Müvekkilimin bu tutanakta imzası yok ve bu konuyla ilgili yargıtay kararlarından da anladığım üzere bu tutanağın herhangi bir geçerliliği yok..

Ancak müvekkilim kapıcıya bırakılan anatarları alarak eve girmiş ve evin içerisinde tadilat yaptırmıştır. Bu davranış "erken fesih iradesinin ve anahtar tesliminin müvekkilim tarafından kabul edildiği" anlamına gelr mi???

Sayın avukat152,

Sanırım, bu mesajınızda sorduğunuz soru ile ilk mesajınızda sorduğunuz soru aynıdır. Ancak bu mesajınızı başka bir foruma yazmışsınız, buraya taşıdım.

Sorunuzun ilk haliyle, son hali arasında epey fark bulunmaktadır. İlk haline Sayın Admin'in verdiği cevaba katılıyorum. Ancak sorunuzun son haline aynı cevabı tekrar etmek mümkün değildir. İlk cevabı yeterli bulup ona göre davransaydınız yanlış hamle yapacaktınız. Kusur doğru cevap vermesine rağmen Sayın Admin'de mi olacaktı? Tabii ki hayır. Kusur sizde olacaktı. Çünkü eksik bilgi vererek, işinize yaramayacak olan (ama doğru olan) cevabı siz almış oldunuz.

Bunu uzun uzadıya niye açıklıyorum? Sizin nezdinizde diğer üyeleri de uyarmış olayım. Soruya cevap veren üyeler sadece burada yazılana cevap vermektedir. Bu nedenle, eldeki verileri mümkün olduğunca anlaşılır bir anlatımla yazmak gerekir. Aksi takdirde yazılan cevap, yarardan çok zarar getirir.

Alıntı:
Bu davranış "erken fesih iradesinin ve anahtar tesliminin müvekkilim tarafından kabul edildiği" anlamına gelr mi???

Bence müvekkiliniz akdi feshetmiş sayılır. Aksi takdirde konut dokunulmazlığını ihlal suçunu işlemiş olur.