Mesajı Okuyun
Old 30-11-2008, 00:21   #3
mehtap8053

anlaşılmasını istediğim;
müvekkilim durumu(malların hacizli olduğunu) hacze gelindiğinde öğrendiğini, avukatın hazır olduğu(haciz esnasında) müvekkilim esas borçluyu çağırdığını ama o esnada esas borçlu yerine borçlunun herkes tarafından bilinen eşinin geldiğini ben borçlunun yengesiyim ben bu borca kefilim diyerek haciz zaptına imzasını attığını (aslında borçlunun eşi ama yengesiyim dediğini) söyledi müvekkil B çok tedirgin bu durumda yapılacak bir şeylerimiz varsa nedir Müvekkilim bütün nakit parasını bu yere harcadığını gece uyuyamadığını çok tedirgin olduğunu söylüyor ve ben de onu dinlerken gerçekten bu şekilde olduğunu hissedebiliyorum;
mallar hacizli mal ama bir başkasına (durumu bilmeyen üçüncü şahsa faturandırılarak devrediliyor,
borçlunun eşi kendini ben borçlunun yengesiyim ben bu borca kefilim ben ödeyeceğim diyerek yalan söylüyor
müvekkilim ise bu mallar (dolap-raf-marketi market yapan unsurlar) muhafaza yapılırsa ben evimi nasıl geçindireceğim diye düşünüyor
böyle bir durumda bana ne tavsiyede bulunurdunuz
sayın gurhankoc uyarınızı tabiki anlayışla karşılıyorum ben olayın karmaşık boyutunda boğulurken çözüm ararken kelimelerime dikkat edemediğim için asıl ben sizin anlayışınıza sığınıyor tekrarlanmaması için elimden geleni yapacağımı belirtmek istiyorum uyarınız için de ayrıca teşekkür ediyorum