Mesajı Okuyun
Old 29-11-2008, 00:47   #1
mehtap8053

Varsayılan hacizli malı bilmeden devralan müvekkilim

öncelikle merhaba
anlatacağım olay biraz karmaşık ama yardımcı olacağınızı umut ederek şimdiden teşekkür ederim.
bir dükkan var , sahibi A ya kiralıyor. A bu dükkanı market olarak işletmeye başlıyor raftı dolaptı derken dükkanı markete çevriyor ...... limited şirketi olarak vergi levhasını düzenliyor ve burayı işletiyor. bir süre sonra işlerinin kötü gitmesi sebebiyle borçlarını ödeyemiyor ve markete haciz geliyor, avukat malları haczederek yediemin olarak dükkanda bırakıyor sonra A bu marketi B ye içerisinde dolabı eşyasıyla falan devrediyor( B bu malların haczedildiğini bilmeyerek malları faturalandırarak devralıyor) B işletmeyi devraldıktan kısa bir süre sonra avukat tekrar hacze geldiğinde müvekkilim B durumu öğreniyor ve avukat bu durumda malları kısa bir süre sonra kaldıracağını şimdilik ye yediemin olarak B ye(devralana) bıraktığını söylüyor

müvekkilim durumu hacze gelindiğinde öğrendiğini daha sonra borca borçlunun eşinin avukatın hazır olduğu(haciz esnasında) anda ben borçlunun yengesiyim ben bu borca kefilim diyerek haciz zaptına imzasını attığını (aslında borçlunun eşi ama yengesiyim dediğini) söyledi müvekkil B çok tedirgin bu durumda yapılacak bir şeylerimiz varsa nedir Müvekkilim bütün nakit parasını bu yere harcadığını gece uyuyamadığını çok tedirgin olduğunu söylüyor ve ben de onu dinlerken gerçekten bu şekilde olduğunu hissedebiliyorum , yapabileceğimiz bir durum var mı varsa nedir, nelerdir yardımcı olursanız sevinirim
şimdiden teşekkürler.