Mesajı Okuyun
Old 23-11-2008, 21:56   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Sorunuzu yanıtladım aslında,

Davalar ayrı ayrı da olsa birleştirilse de;

1-Kendi davanız için, duruşma gününden önce yazılı bir dilekçe ile davayı takip etmeyeceğinizi bildirebilirsiniz.

Duruşma günü de aynı talepte bulunabilirsiniz "davayı takip etmeyeceğim" eşimi seviyorum ve ya her ne ise, yeni kararınızın gerekçesi mahkemede belirtebilirsiniz.Uzman yardımı da talep edebilirsiniz.

Ya da davanızdan feragat edebilirsiniz.

2-Eşinizin açtığı davada ise, eşiniz davasını sürdürmeye kararlı ise bu dava yürür.Siz ben boşanmak istemiyorum davayı takip etmiyorum deseniz de, davacı eşiniz olduğu için dava görülmeye devam eder.

Ama siz yine gerçek iradenizi, yeni kararınızı mahkemeye yazılı ve ya sözlü olarak bildiriniz. Mahkeme boşanma kararı verir ise TEMYİZ etmenizden başka çare yoktur.

3-Sayın Konuk, bizler davanızın ayrıntısı, inceliklerini buradan bilemeyiz. Eşinizin açtığı dava dosyası da anlattığınıza göre son aşamaya gelmiş. Şiddetli geçimsizliğe ilişkin tüm karşılıklı iddia ve savunmalar, deliller toplanmış. Boşanmak istemediğinize ilişkin talebiniz olsa da dosyada eğer tarafların bir araya gelerek aile birliğini devam ettirmelerine olanak kalmadığı sonucu çıkıyor ise, boşanmaya karar verilecektir. Ama eşiniz iddalarını kanıtlayamadı ise bir ihtimal... Bu aşamadan sonra olabilecekler için dosyayı incelemek gerekir.

Genel hukuk kuralları ile yardımcı olmaya çalıştığımız sizler için en doğrusu, dosyayı doğrudan inceleyebilecek bir meslektaşımızdan hukuki destek almanızdır.

Özellikle avukatınız var iken, son kararınızla ilgili olarak MUTLAKA bürosunda doğrudan görüşme yapmanız YARARINIZADIR.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygı ile.