Mesajı Okuyun
Old 11-11-2008, 17:13   #2
Noyan Yiğit

Alacaklının talebi ile" dosyanın işlemden kaldırılması " ifadesinden ben bir şey anlayamadım. Dosya ya infaz olur işlemden kaldırılır, ya da alacaklı takipten feragat eder dosya işlemden kaldırılır. Ama alacaklının takipten feragat ettikten sonra bu takibi yeniden yapmasının mümkün olamıyacağını düşünüyorum.Yani sizin dosyaya bu ben alacaklı vekili olara" kdosyanın işlemden kaldırılmasını talep ediyorum "şeklindeki talebiniz ile dosya işlemden kalkmaz. İcra Müdürü size yani alacak talebinizden feragat mı ediyorsunuz diye sormalı ve buna göre dosya infaz edilmiş gibi harcını almalı idi. Sizin bahsettiğiniz şekilde dosyanın işlemden kalkması gibi bir işlem olmaz. Bence karşı tarafın buna ilişkin şikayeti doğrudur. Yapılan iş hukuka uygun değildir. 3ncü takip üzerine yine bir dava açıldı sanırım. Mahkeme icra takibinin durdurulmasına ilişkin tedbiri reddetti herhalde. Bu karar da temyiz mi edildi. Bence 3.kez takip yapılması üzerine istenilen tedbir kararını mahkeme kabul etmeliydi diye düşünüyorum. 1nci 2nci hatta 3ncü takip üzerine açılan davaların temyiz sonucuna göre müvekkilinizden kendisine ödenen paranın icra dosyasına iadesi istenebilir diye düşünüyorum.