Mesajı Okuyun
Old 08-11-2008, 23:08   #1
Konuk

Varsayılan eşimle geçimsizliğim var ve bunu kanıtlayamıyorum

öncelikle hepinize merhabalar.ben geçen sene temmuz ayında evlendim fakat başımdan bir sürü talihsizlik geçti.iki aylık evliyken eşimin babasını kaybettik.bu olay üzerine iki ay eşimden ayrı olarak kaynanamda kaldım.eşimin akrabaları bile neden ayrı yaşadığımızı sorduğu zaman eşim sen onlara destek olmalısın diyerek hep beni yanlız bıraktı.daha sonra zaten ilgisiz olan eşim babasının ölümüyle daha da ilgisizleşerek odaları ayırdı (neden yokken).neden diye sorduğum zaman cevap vermiyordu. yatak odamızda beraber yatıyorduk ama karı koca olarak anlaşamıyorduk.Fikirlerimiz,göreneklerimiz uyuşmuyordu ve hiçbir zaman bana eşi olarak değer vermedi ve sadece yatak odasında beni karısı olarak görüyordu ve 8 ay önce evden kovuldum.Bütün bunlara dayanamadığım için annemin evinde yaşamaya başladım.Üstelik eşim daha iki aylık gelinken altınlarımı aldı elimden.şimdi de beni kendi isteğimle evden ayrılmışım gibi göstermeye çalışıyor.ne yapacağımı bilmiyorum.avukatım olaylar evin içinde olduğu için kanıtlayamayacağımı söledi.Lütfen sizden yardım bekliyorum kovulduğumu ispat etmem çok güç bana nasıl kanıtlayacağım hakkında bilgi verirmisiniz?ona (eşime)hakkımı yedirmek istemiyorum.evlilik bu kadar kolay olmamalı.canı istediği zaman beni kapının önüne koymaya alışmamalı.sizden fikir bekliyorum neleri delil sunabilirim.annemle babamı tanık olarak göstersem yeterli olmaz mı başka tanığım ve delilim yok.Eğer yeterli delil bulunamazsa haklarımı alamaz mıyım ne olur yardım edin.iyi geceler.