Mesajı Okuyun
Old 04-11-2008, 15:24   #4
Muhsin KOÇAK

Faturanın önceden de kesilmiş olma ihtimali yaygındır, ml alım-satımı ile ilgili anlaşmaya varılmakla birlikte fatura edilebilir, mal sevkinden önce fatura alıcıya gönderilebilir, ancak malın teslim edildiğine ilişkin tek başına karine değildir, ayrıca malın da teslim edildiğinin ispatı gerekir, hiç bir muhasebeci müşterisinin haberdi dışında ya da müşterisinin vermediği faturayı deftere işlemez, bu da başka bir soru işareti, burada muhasebeciye suçun yüklenmesi yersiz, müvekkilinizin bundan mutlaka haberi vardır diye düşünüyorum, kafamda soru işareti oluşmakla birlikte bu benim düşüncelerim elbette sizleri bağlamaz ancak defterlerin ibraz edilmemesi veya yangın tutanağının tutulması gibi bir yaklaşımı var olmayan bir şeyi varmış gibi göstermek de yanlış diye düşünüyorum, defter ve belgeleri saklamak,ibraz etmemek gibi hakkınızı sadece saklı tutabilirsiniz bunu mahkeme değerlendirecektirancak ancak yangın çıkmış gibi tutanak tutup ibraz etmenizi tavsip etmediğimi de belirtmek isterim.
malın teslim edilmediğini, aksinin kanıtlanmasını istemeniz dava tutarlı ve etik olur diye düşünüyorum.

iyi çalışmlar