Mesajı Okuyun
Old 03-11-2008, 23:55   #1
obaykan

Varsayılan mal kaçıran şirkete açılmış iş davasında tedbir

İş mahkemesinde tedbir talepli kıdem,ücret alacağı,vs. alacaklar için bir dava açtım,Davalı şirketin adresinde ağır iş makinaları mevcut ve bunları satışa çıkardığı haberini aldık ayrıca şirkette şuanda kimse çalışmıyor ve haliyle muhattapta yok.Şirketin üzerine ne gayrimenkul nede vasıta kayıtlı değil.Tedbir kararım menkul malların belirtilmemesi nedeniyle reddedildi ve bende şirketteki menkul malların listesiyle tekrar bir istemde bulunmak üzereyim.

Şunu sormak istiyorum farzedelimki sunacağım listemde bulunan menkul mallar için ihtiyati tedbir kararı çıktı.Benim izlemem gereken yol Tedbir kararını icraya koyup icra memuruyla birlikte adrese giderek tespit yaptırmak mı olmalıdır.Araştırmalarımda icra memuru vasıtasıyla mallar bağımsız bir yediemine teslim edilir denmektedir.Sonuç itibariyle müvekkilim bir işçi ve bu masrafın altından kalkmasının imkanı yok.Davalı şirkette yetkiliye yediemin bıraksak o zaman tedbirin bir anlamı kalmıycak ki ortada yetkili de yok.Bana çözüm yolu bulabilirmisiniz?saygılarımla...