Mesajı Okuyun
Old 01-11-2008, 18:12   #1
Konuk

Varsayılan eşimin borçları nedeniyle evimi üstüme alamıyorum;

İyi akşamlar,
ben 30yıllık evliyim.5yıl önce eşimin başka bir kadınla ilişkisi olduğunu öğrendim.3yıldır da bu sebepten ötürü ayrı yaşıyoruz(başka bir şehre gitti)eşimin emekli maaşı var ve ayrıca şu an serbest olarak çalışmakta olduğunu da biliyorum.ben ev hanımıyım buna rağmen 3yıldır maddi destek sağlamıyor.üstelik bir çocuğum öğrenci,onun da ihtiyaçlarını karşılamıyor(maddi-manevi).şu an öturduğum evi de eski borçları olduğundan haciz gelebilir endişesiyle üzerime alamıyorum ancak boşanmak da istemiyorum zira onun sağlık sigortasından yararlanıyorum ve açıkcası diğer kadının eşimle toplum nezdinde ve hukuki açıdan da meşru bir hayat yaşamasını istemiyorum.
size sorum şu ki;
eşimden boşanmadan,
-nafaka talep edebilir miyim
-evimi alabilir miyim

ayrıca evden ayrılmadan önce kurduğu bir şirketin ortağı olarak beni göstermişti.ancak bana bir zarar gelmeyeceğini kendinin işveren olarak göründüğünü söylemişti.bu şirketin vergi...vs borçları da benden tahsil edilmek istenebilir mi?
ne yapmalıyım ve nafaka ve diğer davalar için adli yardım almayı düşünüyorum ancak tahmini olarak ne kadar masrafı olur bana.
yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar...