Mesajı Okuyun
Old 01-11-2008, 13:30   #1
limpid

Önemli akaryakıt sözleşmesi alacağın tahsili

selamlar

bir konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum
bir ltd şirket akaryakıt istasyonuyla akaryakıt satım sözleşmesi yapıyor. sözleşme gereği akaryakıt sipariş fişleri akaryakıt alacak şirkete teslim ediliyor. bu fişlerle beraber gelen şoför bu fişlerin altına imza atarak aracının akaryakıt ihtiyacını karşılıyor. burada merak ettiğim daha doğrusu borcu tahsil edebileceğim normal şekilde sözleşme yapılan ltd şirkete cari hesaba göre icra takibi yapmaktan başka şoförlere gidip gidemeyeceğim noktası. ben gidebileceğimi düşünmüyorum fakat sipariş fişlerinde sözleşme yapılan şirketin kaşesi yok. sadece şoförün imzası var ve fişin üzerinde aynen şu ibare yer alıyor; "yukarıda miktarı ve tutarı yazılı malların bedeli malların alındığı tarihten itibaren anlaşma yapılan süre içinde ödemek üzere sağlam ve kusursuz olarak x şirketinden aldım. işbu borcun ödenmemesi halinde icraen tahsili taraflarca kabul edilmiştir. "
biliyorsunuzki iki kişi bir araya gelip ltd şirket kuruyorlar. sonra bir bakıyorsunuz 2 gün içinde herşeyi toplayıp ortadan yok oluyorlar. hal böyle olunca da alacağı nereden tahsil edebilirimin peşine düşüp hukuk kurallarını zorlama yoluna gidiyoruz. bu insanların ceza almasını sağlamak adına ticareti terkten şikayet etmek dışında başka bir çözüm yolu bulmuş bir meslektaşım varsa, ne bileyim dolandırıcılık vs. bilgilerini paylaşmak isterim.
teşekkürler