Mesajı Okuyun
Old 09-10-2008, 15:23   #1
seam

Varsayılan piyasa ekonomisi mi?

Merhaba,
Sanırım çoğumuzun ortak sorunu ve çözümü şu ana kadar sağlanmadı.Büroyu açtığım ilk günden beri baronun önerdiği asgari ücret tarifesinin altında vekalet ücreti almama kararımı istisnai olarak yakın akrabalarım dışında uyguladım.Geçen zaman içinde melekteki yozlaşma toplumun yozlaşmasından bağımsız olmadığından giderek arttı.Dün büroma gelen -yakın arkadaşımın tavsiyesiyle- bir menfi tespit davasında istediğim vekalet ücreti yine tarifeye uygundu ve inanın bugün müvekkil beni arayıp sadece ve sadece 500-YTL'ye bu davaya bakacak avukat bulduğunu söyledi.Güldüm ve "siz bilirsiniz "dedim.
Biliyorum örnekleri çok amme velakin bu aslında kendimizi boğmak olduğunu ne zaman farkedeceğiz?
Bu konuda yaptırımın her yıl belirlenecek olan asgari ücret tarifesinin uygulanmasının zorunlu olması ve uymayanlara "meslekten men" cezasına varan bir yaptırımın olması gerektiğini düşünüyporum.Almanya uygulaması bu yönde kuzenim orada avukat ve ben ona bu durumu anlattığımda bunu nasıl yapabilirler bu mesleği mahvetmek olur demişti şaşkınlıkla.Serbest piyasa budur ve isteyen istediğini alıra nasıl son vermeli? sevgilerimle