Mesajı Okuyun
Old 25-09-2008, 19:12   #11
younglawyer19

Öncelikle Bülent Sabri meslektaşıma teşekkür ederim. verdiğiniz Yargıtay kararı benim hukuki bilgime güç kattığından icra müdürü, yardımcısı ve memuru karşısında ısrarcı tutumda bulunabildim. Adamlar 3ü birden hiçbiri Yargıtay kararına bakmadan yok olmaz diye tutturdular. talep aç reddedelim dediler. Red kararı versinler istemedim. birde mahkemede uğraşmayyayım diye. emin bir şekilde kararı yerine getirmeler gerektiğini üzerine basa basa söyledim.
Konuya cevap yazan diğer arkadaşlara da teşekkür ederim. görüşleriniz çok doğru vekile bir daha tebligat çıkarmaya da gerek yok. ama bir önceki seferde ikna olmamışlardı. vekile tebligat çıkartmam iyi olmuş, ki tebliğden sonra karşı tarafın avukatı bir daha mal beyanında bulunmuşki; buda kaymaklı ekmek kadayıfı gibi oldu. 35 e göre tebligat çıkartma alışkanlığım hiç olmadı meslek hayatına başladığımdan bu yana. çünkü borçluya ulaşamadıktan sonra takibin kesinleşmesi benim için birşey ifade etmiyor. bu arada kamu avukatı olduğumdan borçluya telefonla olsun ulaşmam gerekiyor. aslında bu takipte haciz konulacak malların bilgisi olduğundan 35e göre tebligat da işime yarardı. Ama yine de vekile teblkigat çıkartmam faydalı olmuş. çünkü borçlunun daha önce ki mal beyanındaki taşınmazda haciz sırası vardı. yeni mal beyanında araç kaydı da göstermiş. edindiğim bilgiye göre araçta başka haciz yok. borcuda karşılıyor.
nihayetinde yeni üye olduğum bu site de meslektaşlarıma ilk danışmam da icra dairesinde çekeceğim sıkıntıdan kurtulmuş oldum. herkese teşekkürler. mesleğimi çok seviyorum ...