Mesajı Okuyun
Old 20-09-2008, 13:44   #15
altınhukuk06

Saim arkadaşım, benim yukarıda 7 bent halinde belirtmiş olduğum hususlara açıklık getirmiş kendisine teşekkür ediyorum. Satıcı firma sahibi hakkında tefecilikle ilgili soruşturma dosyası bulunması da, senetteki vade ve tutarın, talep edilen meblağın ne kadar gerçeği yansıttığını ortaya koyacaktır. Bononun, bir alım-satım ilişkisi neticesinde boş olarak verildiğini,satıcı tarafından sonradan gerçeğe aykırı doldurulduğunu ispat için, yalnızca senette teminat senedi veya malen kaydının bulunması mı gerekir!? Tanık beyanları, mazot fişleri ve satıcı hakkında açılan tefecilik dosyası somut olayda delil olarak kullanılabilir. Hayatın olağan akışını, alıcının dönemsel mazot tüketimi için kullandım. (mazot fişleri dayanak yapılarak) Bonoya karşı tanık dinletilemez mi!? BU ENGİN TECRÜBENİZ KARŞISINDA "BONOYA KARŞI NASIL TANIK DİNLETECEkSİNİZ" ŞEKLİNDEKİ BEYANINIZA şaşırdığımı belirtmek isterim. Senede karşı senetle ispat zorunlulugunun istisnalarını gözden geçirmenizi tavsiye ederim. (Karşı tarafın tefecilikle uğraştığını dikkate aldığımızda, senedin zor ve tehditle alınmış olduğu iddiasında da bulunabilir ve bu konuda tanık dinletebiliriz. Saygılar, keyifli günler.