Mesajı Okuyun
Old 05-04-2006, 09:15   #5
ozbeksoner

Bu konuda Türkiyenin her yerinde işleyiş nasıldır bilemiyorum tabi.Henüz mesleğimi icra etmeye başlamadım halen öğrenciyim.Ancak snırım okulu bitirip de avukatlığa başladığımız zaman tahmin ettiğimiz ortamla karşılaşamayacağız.Çalışma şartları veya iş yükü neolursa olsun adliyede görevli memurların görevlerini bir avukatın veya sekreterin yapması bana ilginç geliyor.Bu konuyu anlayamıyorum.Beni adliyelerde çalışan memurların yanlış anlamasını da istemem mutlaka her meslekte olduğu gibi onların mesleğinde de karşılaştığı bir çok sorun vardır.Ancak bu bence yeterli bir mazeret değil.Bu ülkede çok çok yoğun çalışan bir çok kurum var ama biz yoğunuz siz şu işi yapıverin mantığı bana ters geliyor.Bu olay döner dolaşır devletin yükünü vatandaşın sırtına yüklemesine kadar gider.Bu anlayışla mahallelerde özel güvenlik şirketlerine asayişi sağlama görevi verilmesi gündeme geliyor zaten.Ülkemizde her mesleğe başlamadan önce ileride yaşanacak sıkıntıları düşünmek gerektiği hepimizin malumu ama ben bitirdiğimde karşılaşacağım sorunların arasında adliyedeki memurların işini yapmak zorunda kalacağımı düşünmek istemiyorum.Şartlar ne olursa olsun ben herkesin kendi vazifesini yerine getirmesi gerektiğine inanıyorum.Hepinize iyi günler dilerim