Mesajı Okuyun
Old 16-09-2008, 10:09   #1
av_sibelll

Karar Hİzmet Tespİtİ Ve Davali Taraf Dahİlİ

Hizmet tespiti ve işçi alackalarına ilişkin açmış olduğumuz davada müvekkilimin ölen eşi, bir şirkette 1995 yılından beri çalışmış, 2001 yılının temmuzunda orada müdür olarak çalışan birine şirket devredilmiş. Müvekkilimin eşinin 2001 yılının şubat ayına kadar sigortası yatırılmamış, sigortasız olarak çalıştırılmıştır.Bizim tespitini istediğimiz dönem ise 2000 yılının haziran ayından itibarne 2001 yılı şubat ayına kadar ki 7 aylık süreç. Müvekkilimin eşi şirketin devredildiğini bana daha yeni söyledi.
Bu durumda;
--açmış olduğumuz bu davaya eski işverenleri dahil etmemiz gerekir mi ?Edilmezse husumetsilizlikten reddedilir mi?
-- yeni işveren şirketi devraldığında 2 senelik sorumluluk hali 2001 devir tarihinden önceki 2 yıl mı yoksa devirden itibaren 2001-2003 yılı arasımı?
-- bu sorumluluk eğer 2001 yılından önceki dönemi kapsıyorsa 2000 yılında yaptırılmamış olan sigortadan da yeni işveren sorumlu olur mu?
Bu yönde yargıtay kararları mevcut mu? Ben bulamadım da Şimdiden tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.