Mesajı Okuyun
Old 08-08-2008, 12:29   #1
Turaney

Varsayılan cevap dilekçesi ile aynı anda görev itirazında bulunma ve davayı kabul etme

1) Açılmış bir iştirak halinde mülkiyetin müşterek mülkiyete çevrilmesi davasında davanın TMK. 644 göre görevli olan sulh hukuk mah. değil asliye hukuk mahkemesinde açıldığını fark ettim ancak ben bu davayı zaten ilk celsede kabul edip yargılama masraflarından ve vekalet ücretinden kurtulmayı planlıyordum çünkü müvekkil davanın açılması konusunda kusursuz herhangi bir ihtar yapılmamış zaten yapılsa o da müşterek mülkiyete geçilme taraftarı.. Davacı tarafın kötü niyetli davranışları dava dışında da müvekkili rahatsız ettiğinden ben görev itirazı ile davayı biraz uzatmak istiyorum acaba bu m.94 II uyarınca tarafıma tanınan haklara nasıl bir etki eder?

2)Bununla bağlantılı olarak
Mahkeme kabul beyanımızın ilk celsede ve delillerin toplanmasından önce yapıldığının dikkate alınarak müvekkilimize yükletilecek harç, mahkeme masrafları ve vekalet ücretinde müvekkilimiz lehine indirim yapılmasını yönündeki talebimi kabul etmez ise başvurabileceğim yollar nelerdir?
Şimdiden Teşekkürler..