Mesajı Okuyun
Old 06-08-2008, 23:34   #1
limpid

Önemli şirketi kapatıp kaçan ortaklar

herkese iyi geceler
borçlu 2 ortaklı limited şirket
borclu hakkında yaptığım arastırmada ısyerını terk ettıgı ve ortadan kayboldukları sonucuna vardım elımde 1 adet cek ve 8 tane fatura var takıplerını hazırladım yarın baslatıcam su konuda kafam karısık borclunun borçlu tıcaret sıcılde gorunen adresı buro olarak kullanıyormuş ve bu buronun hemen yanında marketlerı varmıs yine aynı ünvanla kullandıkları. fakat şu an tabeladan da anlasıldıgı uzere bısmar olan market adı sısmar olarak yanı b harfı sılınerek degısmıs takıp kesınlestıgınde önce terkedilen buro adresine ve aynı zamanda sısmar denen bu markete de hacze gıtmeyı dusunuyorum. buroda olmadıklarını tutanakla tespit ettirip ticareti terkden şikayet etmeyi düşünüyorum. Şayet şuan faal olan sismar adlı markete gidip de gıttıgımde borcluya aıt bır belge bulamazsam ama markette bulunan adam borcludan devraldıgını falan soylese sızce orada muhafaza yapmam mantıklımı? devrın usulune uygun yapıldıgını da zannetmıyorum. ayrıca borçlu şirket yetkilileri piyasayı dolandırıp kaçmışlar ve limited şirketlerde ortaklara gidilememesi sebebiyle ellerini kollarını sallayıp dolaşıolar. diyeceksiniz ki çekten şikayet et onu da yapacağım ama çek hamiline artı elimdeki irsaliyelerden anladığım kadarıyla şirket yetkilisi tarafından değil orada çalışan birisi tarafından imzalanmış. ben bunu bilmiomuş gibi şikayeti yapıp imzalar yetkililere ait çıkmadığında o aşamada irsaliyelerle beraber bu hususu öne sürüp bu kişi hakkında dolandırıcılıktan da şikayette bulunucam sanırım savcı ek iddianame ile bu şikayetimi de karşılıksız çek davasında değerlendirmeye alır. aklıma borçluya yapabilecek başka bişi gelmiyor. şimdiden değerli fikirleriniz için teşekkürler.