Mesajı Okuyun
Old 30-07-2008, 11:32   #8
duyurucu1

Mutlu

Alıntı:
Yazan yacimin
Bir avukata vekalet verilmiş olması -birbiriyle bağlantılı olsa bile- her türlü hukuki ihtilafı avukat re'sen takip eder gibi bir sonuç çıkarmaz elbette. Size yazılı talimat verilmediyse bir sorumluluğunuz da doğmayacaktır.
Vekaletinizin olmadığı bir dosyanın kararında vekil olarak mı zikredilmişsiniz

Sevgili yacimin,

Başımda iki konu var.Birincisi;bir icra takibi yaptım.Tebligat aşamasını tamamladım.Takip kesinleşti.Sonra tebligat yaptığım adrese gidip haciz yaptım.Muhafaza yaptım.Bu aşamada karşı tarafın dedesi "Hayır benim evimde haciz yapamazsınız.Asıl borçlu torunumdur"diyerek istihkak davası açtı.

Benim müvekkilimde bana vekalet ücreti ve masrafları ödemediği için ben de icra takibini müracaata bırakmak istedim.

Ancak istihkak davası benim gıyabımda görüldü va benim müvekkilin aleyhine karar verildi.

Bu kararda benim adımda Davalı vekili olarak geçti.

Sorun şu:Ben hasbelkader bir icra takibi yaptım diye istihkak davasındanda mı sorumlu olacağım?Bu davayı takip etmedim diye mesleki sorumluluğum var mı?Vergi dairesine karşı serbest meslek makbuzu kesip kDV ve gelir vergisi ödeyecek miyim?Avukatın sorumluluğu nerede başlar nerede biter?

Selam ve sevgiyle kal