Mesajı Okuyun
Old 25-07-2008, 12:32   #2258
üye18332

Alıntı:
Yazan salimengin
Bir icra dosyasında karşı tarafın avukatı meslektaşımla icra dairesinde karşılaştığımızı, kendisine dosyayı bulamadım siz mi çıkarttınız diye sorduğumda onu da siz bulun diye cevap verdiğini, ardından müdür beye dosyayı sorduğumda bende yok dediğini, meslektaşımı göstererk dosyayı size getirip işlem yaptı mı diye sorduğumda evet dosya burda dediğini, meslektaşımın tehiri icra talepli derkenarı aldığını onu da dosyanın en başına taktığını onun da altına mehil vesikasını talep ettiği talep dilekçesini altına yerleştirdiğini,talep dilekçesini en üste yerleştirmeye çalışıp altına talep açmaya çalıştığımda ise sayın meslektaşımın hışımla dosyayı elimden çekip hakaretvari bir şekilde(hatta hakaret diyebiliriz '-varisi' fazla oldu) benim tehiri icra derkenarını alta koyup müdürün onu görmesini engellediğimi, kendi talep dilekçesine benim talep açamayacağımı bağıra bağıra(Bir bayana yakışmayacak kabalıkla) icra dairesinin ortasında anlatmasına çok ama çok şaşırdığımı i.e.

bir icra dosyasında 3 kişi vekili olarak dosyayı görmek istediğim ve bunun için TÜM İCRA dairesini aradığım halde bulamadığımı ......
müdür yardımcısına tüm nezaketimle sorduğumu.....
karşısında oturan bayana doğru "aaa bu senin dosyanmış .....cim" dediğini....
sonra bana dönüp dosyanın vekili burada ona sorun dediğini......
dosyanın icra dairesinin dosyası olduğunu ve icra dairesi memuru olarak kendisinden dosyayla hiç ilgisi olmayan müvekkilimin zarar göreceğini ve "lütfen" dosyayı görmek istediğimi sölyediğimi....
karşıdaki avukat olduğuna inanmakta güçlük çektiğim bayan avukatın " sen kim oluyorsunda böyle konuşuyorsun,vekaletini göster öyle konuşalım,kimsin sen..."diye bağırmaya başladığını...
kendisine ikimizinde avukat olduğunu ,dosya incelemek için vekalete ihtiyacım olmadığını,dosyanın icra dairesinin malı olduğunu hatırlatarak,3.kişi vekili olduğumu söylediğimi....
bana yönelik "hadi ordan,muhatabım değilsin,bugun gidip o evi başlarına yıkacağım sende göreceksin,kim olduğunu sanıyorsun..."dediğimi...
bir kere daha avukat olduğumuzu hatırlattığımı ve sabrımı ısrarla koruduğumu,müdüre yöbnelik dosya diye hamle yaptığımda müdür yardımcısının" çıkın dışarıda halledin konunuzu dışarıda paylaşın" dediğini....ve benim sabrımın taşarak soluğu baroda aldığımı....
bayan avukatın haikaten tüm risklerine rağmen çilingir ile açarak ve hiç bir evraka dayanmadan muhafaza yaptığını,müvekkilimi mağdur ettiğini.....
sizi çok iyi anladığımı....
yukarıda anlattığım hiç bir şeyin abartma olmadığını....
aynı bayan avukatla 3 gün sonra başka bir dosyada karşılaştığımı.....
mesleğim adına utanç duyduğumu (bu şekilde bir olaydan dolayı) i.e.

bunu yazmamk istememiş ama çok incinmiştim ancak sayın meslketaşımın itirafını okuyunca affınıza sığınarak bende paylaştım.....