Mesajı Okuyun
Old 24-07-2008, 11:19   #1
Konuk

Varsayılan Yurtdisinda yasayanlarda ayrilik davasi

Yaklasik 3yil önce aile birlesimi ile almanya geldim.Cocugumuz yok. Taraflar olarak birbirimizi hala seviyoruz bunu biliyorum. ama esimin bazi seyleri anlamasi gerekiyor ki beraberken bunu anlayamayacak. Her tartisma sonrasinda "ben böyle ömrümün sonuna kadar yasayamam " deyip bosanma istemi sonrasinda hemen barisma....bir kadin olarak benimde bir gururum var her seferine ayni seylerle karsilasmaktan affetmekten, onun kendi hatalarini görmeyip hep beni suclamasindan artik yoruldum. Bu yüzden evliligi direkt bosanmadan ziyade ayrilik davasi sonrasinda ikimiz icinde hersey olumlu ise arkasindan bosanma davasina gecilmesini daha mantikli görüyorum. Ayrilik dava acilmasi ile eslerin ayri evlerde yasiyor anladigim kadari ile. Ve belirlenen sürec icinde esler birbirini görmüyor. Benim sorularim sunlar:
1-Ayrilik davasi acmak icin yurtdisindan nasil bir prosedür izlemem gerekiyor?
2-Evden kimin gidecegine nasil karar veriliyor?
3-Benim maddi gelirim burada ev kirasi ödemeye yetecek kadar degil. Eger ben gidecek olursam tutulan evin masrafi kanunen esim tarafindan karsilanir mi?
4-Bildigim kadariyla adli tatil 5agustosda baslayip 5 eylüle kadar devam ediyor. bu sürec icinde ayrilik davasi acilamiyor mu?

Simdiden vereceginiz cevaplar ve ilginiz icin tesekkür ederim.