Mesajı Okuyun
Old 09-07-2008, 15:56   #70
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avayhan
Nerelerden nasıl yorum yaptığınızı, yada bu yorum şeklinin ne tür bir yorum şekli olduğunu anlayamadım sayın Aladağ. Ayrıca gördüğüm kadarıyla koyu ile belirtilmeyen görevler daha fazla, üstelik koyu ile belirttiklerinizin çoğu dahi meslekle ilgili görevler. Takdiri üyelere bırakıyorum artık. Fikirlerinize katılmadığımı tekrarlamak isterim. Zira fikrinize katılmak demek, yarın zıt bir görüşteki kişinin birlik başkanı olması durumunda bu sefer tüm uç noktadaki siyasi görüşlerin birlik vasıtasıyla propagandasının yapılmasına izin vermek demek olur ki sonrasını tahmin etmek bile istemem.

Sayın avayhan, yorum yapmadığım, yalnızca yasa ve Anayasa hükümlerini aktarıp açıkladığım mesajımı bir kez daha okumanızı rica ediyorum. Yasa ve Anayasa hükümleri herkesi bağlar. Yasalar (istisnalar dışında) kişilere göre yapılmazlar. Yasa hükümleri siyasetle içiçe görevler yüklemektedir. Bildiğiniz gibi hukuk hiçbir zaman siyasetten uzak kalmamış, tersine onunla yanyana gelişmiş, değişmiştir. Barolar ve T.B.B. propaganda yeri değildir; bunu söylemek istiyorsanız, katılıyorum. Ancak bu kurumların yasa ile verilen görevleri itibariyle doğal olarak muhalif olduklarını, bu özelliklerinin kişilerle ilgili değil, "hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunma" görevi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Yine mesleğimizi geliştirme çabası, sorunların çözümü/çözümsüzlüğü de (C.M.K. görev ücretlerinin ödenmemesi sorunu gibi) çoğu kez Baro ve T.B.B.'ni iktidarla karşı karşıya getirmektedir. Saygılarımla.