Mesajı Okuyun
Old 08-07-2008, 07:58   #1
duyurucu1

Soru Avukat bir icra takibinin neresine kadar sorumludur?

Bir icra takibi yaptım.Sonra alacaklının talimatı ile bir mekandan haciz yapıp menkulleri muhafaza altına aldım.

Bu aşamada mekanında haciz yapılan kişi hacze ve muhafazaya İcra Hukuk Mahkemesinde şikayet-istihkak davası açtı.

Ben davaya katılmadım.Vekaletname de koymadım.Çünkü benim müvekkilim davaya katılmam için talimat vermedi ve üstelik vekalet ücretimi de vermedi.

Dava aşamalardan geçti ve sonuçta haczedilen menkul mallar üzerinde haczin kaldırılmasına karar verildi.Ayrıca davada benim müvekkilimin vekalet ücreti ödemesine ve %15 oranında tazminat ödemesine karar verildi.Fakat karar da benim de adım vekil olarak zikredilmiş.

Davacı tarafın vekili kendi vekalet ücreti için bana Örnek4-5 göndermiş.Amacı takibi kesinleştirmek

SORU:1)Benim icra dosyasında vekaletim var diye, (istihkak davasına katılmadığım halde ),resen davaya vekil sıfatıyla dahil edilebilir miyim?

2)Ben hiç katılmadığım,vekilin de bana ödeme yapmadığı, şikayet ve istihkak davası için serbest meslek makbuzu kesecek miyim?

3)Vekaletnameye dayanarak icra takibine başladık.Bu başlamanın sonu nereye varır?Nereye kadar sorumluyuz ve makbuz keseceğiz?

Selam ve sevgiyle kalın