Mesajı Okuyun
Old 20-06-2008, 14:29   #15
tuval2310

Sayın Dilara Özbey ,
Konuyu açan kişi olarak bir kaç şey söylemek istiyorum..

Alıntı:
Yazan Av.Dilara Özbey
Hakimin duruşmada sen diye hitap etmesine, azarlar şakilde ses yükseltmesine değil de niye bu soruyu sormaya hakkı var mı, sorunun cevabını bilmek zorunda mıyız kısımlarına takılıyorsunuz anlamıyorum..

Hakimin bu tavrı hiç şüphesiz yanlış..Bu su götürmez bir gerçek..Ben bu tavrı yanlış bulduğumu ilk mesajımda da belitmiştim zaten.
Ama konu başlığına bakarsanız ,hakimin bu soruyu sormaya hakkı var mı, sorunun cevabını bilmek zorunda mıyız kısımlarına neden 'takıldığımız' anlarsınız diye düşünüyorum..

Alıntı:
Soruyu sormaya hakkı varsa ve bz de bunu bilmek zorundaysak üslup önemli değil o zaman, hakim haklı öyle mi? Yapmayın arkadaşlar lütfen biraz dik duralım

Hakimlerin bizlere karşı uslupları başka başlıklar , konular altında geçmişte tartışıldı , şimdi de tartışılıyor..

Zaten yeni konu açacağımız zaman açacağımız konunun daha önce tartışılıp tarşılmadığını araştırmamız isteniyor..

Eminim bu başlık altında mesaj yazan arkadaşlarımız da hakimin tavrının yanlışlığı konusunda hemfikirdir..Ama konu başlığı bu şekilde gerektirdiği için tartışma bu doğrultuda ilerledi..

'Hakimin uslubu yanlıştır' diye açıkça cümle kurmamış olmak hakimin haklılığını onaylamak değildir,başımızı eğmek hiç değildir..Kaldı ki bu cümle başlıkta sorulan sorunun cevabı da değildir..

Saygılar