Mesajı Okuyun
Old 09-06-2008, 08:31   #36
netya

herkese merhabalar;
vize mağduru olduğum için konu dikkatimi çekti
Ancak mesleğe bakış açısının günden güne kötüye gittiğini üzülerek hatırlatmak zorundayım
zira bırakın yeşil pasaportu dün bir mobilya bayisi bana senetle dolap vermeyi kabul etmedi mesleğimi öğrenince!!!
Ardında mesleğe dair güzel!!! görüşlerini iletmeden de duramadı gerekçesi ise daha önce kendisinden senetle bir sürü alışveriş yapıp ortadan kaybolan bir avukat...
Bu arada mesleğimi öğrenmeden önce memur kefil bulursam senetle alışveriş yapabileceğimi söyledi bu hatırlatmayı memurlara yeşil pasaport verilir iken avukatlar evleviyetle verilmesi gerektiğini söyleyen değerli meslektaşım için yapıyorum..

Diğer taraftan bir süre önce haciz mahalline gitmek üzereyken polis almak için küçükçekmece civarında bir karakola uğrayıp haciz arabasının karakola girmeye yeltenmesi sırasında polisle memur arasında çıkan tartışama da polis memurlarında birinin:" arabada bir sürü avukat var ne malum bomba olmadığı" gibi fütursuzca bir cümle sarfetmesi de
üzülerek söylemeliyim ki böyle bir ortamda devletlerin, iktidarların avukatlara çokta farklı yaklaşmamasının belki bir açıklaması olabilir
yapılması gereken nedir her biriyle tek tek tartışmak mesleği aklamak hiç muhatap olmamak yada dönüp meslektaşlara bakmak bilmiyorum
ancak biz mesleğin saygınlığını ne yazık ki günden düne yitiriyoruz böyle bir durumda hakkımızı aramak bile zorlaşıyor
İyi çalışmalar diliyorum
Saygılarımla...