Konu: iş kazası
Mesajı Okuyun
Old 04-06-2008, 14:05   #2
TRINITY

Sayın Meslektaşım,
1-İşverenin kazayı iş kazası olarak bildirmesi işverenin olayı kabul etmesi demektir ama yine de SSK yı bağlamayacak ve müfettişlerce olayın iş kazası olup olmadığı araştırılacaktır. Bu konuda hemen SSK İl Müd. ve Bölge Çalışma Müd.ne başvuruda bulunun.
2-İş kazasında haksız fiil söz konusu olduğu için olayın olduğu yerde açmanıza hiçbir mani yok hatta benim bir davamda Bafra'da iş kazası geçiren fakat ikameti Samsun'da olan müvekkilim için Samsun'da açtığım dava yetki itirazı sonucu olayın olduğu yer mahkemesi olan Bafra'ya gitmiştir.
3-Maddi tazminat davanızı SSK'dan gelecek maluliyet ve kusur oranıyla ilgili rapordan sonra açmanızda fayda var zira maluliyet maaşı bağlanırsa davanız reddolunabilir.
4-SSK'dan gelecek raporu beklemenizi öneririm şayet sizi tatmin etmezse sembolik bir rakamdan açabilirsiniz.
5-Manevi tazminat davanızı hemen açmanızı öneririm. O davanız sürerken SSK olumlu rapor verirse hemen karara çıkabilir. Manevi tazminat takdirinde işçinin yaşı, kusur durumu, maluliyet oranı önemlidir fakat ben miktarı yüksek tutmanızı öneriyorum.
Saygılar...