Mesajı Okuyun
Old 29-05-2008, 22:24   #7
duyurucu1

[quote=av.semire nergiz toz]Sayın Duyurucu;
Asıl Paylaşma amacım mahkemenin siz temyiz dilekçesini uyap sistemi üzerinden gönderseydiniz vazgeçme talebinizi kabul edecektik ama siz sistem dışından normal şekilde bize temyiz dilekçenizi ibraz ettiğinizden bu şekilde uyapa uyarlama yapamıyoruz demesi idi.Yani uyapta normal yoldan gelen dilekçenin uyarlanamaması problemi var .Başka deyişle mahkeme genel ceza hukuku prensipleri gereğince temyiz dilekçesinin geri çekilebileceğini kabul ediyor aslında .

QUOTE]

Sevili Semire Nergiz Toz,

Yazınıza benden sonra cevap veren Sevgili Alibakkalın ali'nin işaret ettiği Yargıtay kararlarına bakmak gerek.
Çoğu zaman bizim akıl yürütmelerimiz ile Yargıtay kararları karşı karşıya gelince ,Yargıtayınkine tabi olmak durumundayız.

Ancak sizin anlattığınız olay ile de ilk defa karşılaşıyorum.Bunu da itiraf ediyorum.

Uyap meselesine gelecek olursak:yazınızdan yukarı yaptığım alıntıda ki Mahkemenin uyapa tabi olma konusundaki savunmada çok ilginç.Acaba sistem,dışardan yapılan temyiz başvurusu uyapa işlendikten sonra silme seçeneğini kabul etmiyor mu?Herhalde bu seçenek düşünülmemiş.

Ben zaten çıktığından bu yana UYAP'ı bir türlü sevemedim.Basit kullanışlı ve hızlı değil.Yanlış yaptıktan sonra düzeltme seçenekleri genellikle yok.

Selam ve sevgiyle kal