Mesajı Okuyun
Old 26-05-2008, 21:44   #1995
Av. Hatun Olguner

Kendi kültürümüze ve tarihimize,geleneklerimize aykırı konuşma ve davranışları hiçbirimiz hoş karşılamıyoruz.
Sözlü iletişimde birbirimize soyisimle hitabetme yapaylığını bu açılardan irdeleyip,sorgulayıp ve hatta Saim Bey'in hatırı için bir de derinlemesine araştırıp paylaştığım için ve sanırım açıklamalar aklına yattığı için soyadını çıkararak ' Saim ' site adı ile devam etme kararı veren Saim Bey'den bu çabam ve araştırmam,paylaşımım için teşekkür yerine ' eyvah ' almak beklentimin dışında,ama THS konseptine uygun oldu.
Oysa ki bu konu ve işlenmesi sırasında, Saim Bey ile konuyu konuştuğumuz sıralar epey eğlenceli bir anım da oluşmuştu : O gün öyle arası karı koca avukat arkadaşların ofisine uğradım,ne yaptığımı sordular,günümün araştırma konusunu bahsettim,ilgilerini çekti,araştırmamı ve ulaştığım bilgileri paylaştım,hemen öğle yemeğine uyarladık günün konusunu :

Arkadaşlar börek yiyordu,beni şöyle davet ettiler :

' Sayın Olguner lütfen bu börekten alınız,birlikte yiyelim...'

' Teşekkür ederim Bay Ünal... Almayayım...'

Bu kez eşi davet etti : ' Benim börekten bir parça alın lütfen...'

' Teşekkürler bayan Ünal,öğle yemeğimi yemiştim...'

Bu davet ısrar ile ve aynı şekilde devam etti. ' Sayın Olguner'; ' Bay Ünal ' ; ' Bayan Ünal ' hitapları ile nezakete boğulan bir davet,teşekkür atışması ile o öğle arasını gülüşerek geçirdik. Yani hassaslıktan ölüp bayılmadık ta,işin doğrusunu bir hatırlayalım istedik.
Doğruyu öğrenip yanlışta ısrar etmek te istemedik...

Bu arada iyi akşamlar Saim Bey...Sizinle epeydir karşılaşmadık,hafifçe atışsak ta size eyvahımız olmaz da.