Mesajı Okuyun
Old 22-05-2008, 11:21   #1
konuk

Varsayılan boşanma davasının açılması ve seyri

Öncelikle hepinize merhaba ben eşimden boşanmak üzere olan bir bayanım ve şu anda eşimden ayrı olarak annemlerle yaşıyorum eşimle olan son telefon konuşmamızda eşim bana boşanma davası açacağını söleyerek benden ailemin adresini aldı tebligat adresi olarak sanırım.Ama aradan tam olarak 1 hafta geçti fakat tebligat v.s elime geçmedi yani davanın açılıp açılmadını tam olarak bilmiyorum bana açacağını söledi size sorum şu eğer eşim bana boşanma davası açmışsa böyle bir tebligat en fazla ne kadar elime geçer ikincisi kendi eşyalarım hala eşimle müşterek yaşadığımız evde bulunuyor eşyalarımı ne zaman almam uygun olur yani almam için davanın açılmasını mı beklemem gerekiyor?ben boşanmak istemezsem boşanma gerçekleşirmi?birde son bir sorum daha olacak eşimle olan kavgamızda ben evi terk edip annemin evine gelmiştim bunu bana mahkemede aleyhime delil olarak kullanabilirmi?kullanırsa eğer suçlu olan oydu ve beni evden kovan da oydu fakat bunu ispatlayamazsam suçlu yine ben olurmuyum bu kovma olayını sadece ailem ve onun ailesi biliyodu.cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi ünler diliyorum